Joanna Cieśla

Joanna Cieśla

Jak zostać charakteryzatorką? Droga do wykonywania tego zawodu wydaje się być kręta i długa, ale czy tak jest w rzeczywistości? W FACE ART MAKE-UP SCHOOL możesz dowiedzieć się więcej o tej ścieżce zawodowej od mistrzyni w tym fachu. Przeczytaj o tym, jak studiuje się charakteryzację w Paryżu i czym właściwie zajmuje się charakteryzatorka, a także co to właściwie jest body painting?

Studia charakteryzatorskie

Talent wspierany przez odpowiednią edukację ma szansę rozwinąć się w pełni, dlatego tak ważne jest to od kogo uczysz się praktyki. Joanna Cieśla zaczęła swoją przygodę z makijażem od…sztuki. Tytuł magistra sztuki zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym, a kolejnym krokiem w rozwoju zawodowym było studiowanie w prestiżowej szkole charakteryzacji Instytut Technique du Maquillage w Paryżu.

kurs wizażu kraków
Joanna Cieśla przy pracy.

Wykształcenie zaowocowało nie tylko odpowiednią wiedzą, ale też możliwościami zawodowymi, których nie dałoby się bez niej zrealizować. Obecnie w FACE ART MAKE-UP SCHOOL  Joanna Cieśla dzieli się swoim doświadczeniem między innymi w ramach kursów:

Kariera charakteryzatorki

Joanna Cieśla rozpoczęła współpracę charakteryzatorską z Telewizją Polską S.A. w 1999 r. W tym czasie brała udział w przygotowaniach charakteryzatorskich do takich realizacji jak:  Spotkanie z Balladą, Kraj się śmieje, Benefisy rejestrowane w Teatrze Stu, Podróże z żartem. Współtworzyła też takie programy jak: Kabaretowy Klub Dwójki, Tak to leciało, Postaw na milion.

indywidualny kurs makijażu kraków
kursy makijażu kraków
vogue Joanna Cieśla
Prace Joanny Cieśli. Fot. Marianna Pieruń

Przygodę z filmem rozpoczęła we Francji , w Polsce współpracowała jako charakteryzatorka na planach filmowych:

  • Karol – człowiek, który został papieżem w reż. G. Batiatto, 
  • Jan Paweł II w reż. J. K. Harissona, 
  • Dom (Nie)spokojnej starości w reż. A. Drabińskiego, 
  • Bokser w reż. T. Blachnickiego
  • Tych miasteczek nie ma już w reż. G.Styły. 
kurs makijażu kraków
Joanna Cieśla przy pracy.

Gdzie można znaleźć Joannę?

Facebook: https://www.facebook.com/JoannaCieslaCharakteryzacjaWizaz/

Body painting - jak zacząć?

Joanna Cieśla
Spektakl Bursztynowe Drzewo, Art Color Ballet, fot: Agnieszka Glińska

Fascynując się malarstwem i w nim szukając inspiracji Joanna Cieśla trafiła na body painting. To sztuka malowania ciała, która pozwala na kreowanie go jak płótno obrazu. Przez lata współpracowała z krakowską grupą Art Color Ballet wykorzystującą body painting zamiast kostiumów estradowych. Ten projekt przyniósł nie tylko radość z realizacji pasji malarskiej, ale również sukcesy na Międzynarodowym festiwalu sztuki body painting w Austrii.

Joanna Cieśla faceart
szkoła wizażu kraków
Joanna Cieśla w czasie pracy nad kostiumami dla Art Color Ballet

Tygodniowa szkoła makijażu

Joannę możesz spotkać na kilku zajęciach z oferty FACE ART MAKE-UP SCHOOL. W czasie spotkań w salach wykładowych możesz zapytać Asię o jej karierę, doświadczenie i spostrzeżenia. Być może znajdziesz dla siebie indywidualną ścieżkę dzięki takiej inspirującej rozmowie? 

Joannę można spotkać między innymi w czasie tygodniowej szkoły makijażu. To 20 godzin zajęć podzielonych na 5 dni, w czasie których nauczysz się:

  • jak modelować twarz i korygować cerę,
  • jak wykonać makijaż dzienny typu naturalnego,
  • jak wykreować pożądany makijaż wieczorowy,
  • jak stworzyć idealne smoky eyes,
  • co aktualnie wzbudza największe emocje w trendach makijażowych.

Więcej o programie przeczytasz TUTAJ.

Sprawdź jakie inne kursy makijażu prowadzi Joanna Cieśla:

KURS MAKIJAŻU BASIC

TYGODNIOWA SZKOŁA MAKIJAŻU

WARSZTATY AUTOMAKIJAŻU

0 Shares