Marcin Szczepaniak

Marcin Szczepaniak faceart

Założyciel i wykładowca krakowskiej szkoły FACE ART MAKE-UP SCHOOL oraz jeden z najlepszych polskich makijażystów, którego prace publikowane są w topowych magazynach na całym świecie. To głównie u jego boku kształcą się nasze studentki! Dowiedz się więcej o Marcinie jeszcze przed rozpoczęciem zajęć.

Kariera makijażysty

indywidualny kurs makijażu kraków

Z wykształcenia jest biologiem, który lata studenckie spędził w pracowniach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po studiach szukał jednak czegoś, co da mu więcej wolności niż kariera naukowa. Poszukiwanie odpowiedniego kierunku zaczął od zapisania się na wakacyjny kurs makijażu, a potem do rocznej szkoły wizażu. Marcin sam mówi o tym etapie:

“Kiedy pod koniec szkolnej edukacji posypały się zlecenia na makijaże okolicznościowe i propozycje współpracy przy sesjach zdjęciowych, zdałem sobie sprawę, że nowa pasja, w której się zanurzyłem, może być realnie moim zawodem.

Nie odżegnuję się jednak od pracy naukowej, bo studia otworzyły mi oczy na procesy, które zachodzą w otaczającym nas świecie. Poza tym przyroda, jak często podkreślam, jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji.”

Inspiracje do pracy znajduje daleko od Instagrama i nowych mediów. Skupia się na odkrywaniu sztuki i natury (tu szczególnie świata owadów ze swoim bogactwem kolorów i form), a także regularnie wraca do źródeł, które na początku kariery kształtowały jego wybory zawodowe. Jest mistrzem łączenia różnych tekstur kosmetyków. Jak sam mówi:

“Lubię je nakładać palcami, bo wtedy czuję bezpośredni kontakt z modelką i wydaje mi się, że mam wówczas większą kontrolę nad ich aplikacją.”

Marcin Szczepaniak
fot. Magda Lassota na sesji zdjęciowej stylistki opraw okularowych Patrycji Grzybowskiej
Marcin Szczepaniak makijażysta
Pokaz makijażu podczas kongresu kosmetologicznego LNE w Krakowie.

Jego makijaże zachwycają detalami. Nie bez powodu tworzył wizerunki dla wielu marek luksusowych, programów telewizyjnych, reklam oraz do sesji zdjęciowych. Prace Marcina regularnie publikują topowe magazyny na całym świecie: L’Officiel, Glamour, Viva!Moda,, ELLE, Grazia. 

 

Gdzie można znaleźć Marcina?

Instagram: https://www.instagram.com/marcin_szczepaniak
www: www.marcinszczepaniak.com

Kurs makijażu z Marcinem

Jako założyciel FACE ART MAKE-UP SCHOOL Marcin prawie zawsze jest obecny w szkole. Można go spotkać na korytarzu, w sekretariacie czy w strefie wspólnej. Jednak najczęściej spędza czas w salach wykładowych ucząc kolejne pokolenia przyszłych makijażystów.

Marcin nadzoruje sesje zdjęciowe i prowadzi kursy indywidualne, w czasie których można pracować z nim w systemie 1:1. To bardzo wartościowa możliwość, szczególnie w przypadku osób poszukujących swojej drogi w świecie makijażu. 

Naturalną rolą Marcina jest też współtworzenie rocznej szkoły makijażu i kursów intensywnych, w czasie których przez kilka miesięcy uczy przyszłe absolwentki sztuki makijażu, a także staje się dla nich mentorem w tych początkowych etapach kariery.

Roczna szkoła makijażu

Marcin Szczepaniak jest wykładowcą w rocznej szkole makijażu, która kompleksowo przygotowuje do wykonywania zawodu wizażystki/wizażysty. Po ukończeniu szkoły można podjąć pracę przy:

  • pokazach mody, 
  • sesjach zdjęciowych, 
  • produkcjach filmowych i telewizyjnych,
  • współpracach z firmami kosmetycznymi,
  • wykonywaniu makijaży dla klientów indywidualnych.

W czasie zajęć pracuje się z wykorzystaniem kosmetyków wiodących marek profesjonalnych: MAKE-UP FOR EVER, MAC, KRYOLAN, SMASHBOX, INGLOT. 

Autorski program nauczania pozwala na poznanie różnych rodzajów makijażu, technik artystycznych, budowania wizerunku i pracy z klientem. Zwykle najbardziej ekscytującym elementem szkoły są sesje zdjęciowe, które nadzoruje Marcin Szczepaniak. To właśnie moment sprawdzania umiejętności, ale też możliwość zbudowania profesjonalnego portfolio jest tym, co przyciąga uczniów do szkoły FACE ART MAKE-UP SCHOOL .

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rocznej szkoły makijażu to kliknij TUTAJ.

Na jakich kursach można spotkać Marcina?

INDYWIDUALNY KURS MAKIJAŻU

TRZYMIESIĘCZNY KURS MAKIJAŻU

0 Shares