Agnieszka Grzeszczak

Agnieszka Grzeszczak

Nietuzinkowa postać, która zajmuje się kolorystyką, psychologią barwy, chromoterapią i numerologią. To połączenie umiejętności, które jest wyjątkowe na skalę światową i tym bardziej czyni Agnieszkę Grzeszczak postacią wartą poznania.

Analiza kolorystyczna jest stosunkowo świeżym trendem, który zatacza coraz szersze kręgi. Do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę z tego, jaki prezentuje typ urody i jakie kolory pasują do ich wizerunku. Kolorystyka zaczęła stawać się popularna, gdy przygasł duch konsumpcjonizmu. To wtedy kobiety (i nie tylko one!) zaczęły zdawać sobie sprawę z tego, że trafione decyzje zakupowe zależą przede wszystkim od wiedzy o samych sobie. To właśnie był jeden ze zwrotnych momentów dla psychologii barw. Analiza kolorystyczna staje się usługą popularną i gwarantującą powodzenie w podejmowaniu decyzji: od “co powinnam kupić, przez “co dzisiaj na siebie założyć”, aż po “jaki makijaż powinnam nosić”.

kraków szkoła wizażu
kurs makijażu kraków opinie
kursy wizażu kraków

Okładka magazynu Wesele + edytorial/ Art Direction 

Foto: Paulina Manterys

Retusz: acd retouch

Produkcja: Justyna Markowska i Agnieszka Grzeszczak | Brides and The Birds

Art direction: Agnieszka Grzeszczak | Brides and The Birds

Modelka: Milena Khaliemina

Projekty: Kalina Kocemba | Klaudia Wasserman | ANNA PURNA | Jubiler Schubert | YES, I DO. Design | Joanna Niemiec | Po Prostu

Stylizacja: Marcin Kulak make up artist & stylist | Brides and The Birds

Makijaż: Dominika Malisz | Brides and The Birds

Włosy: Galiński Hair Stylist

Dekoracje i kwiaty: Ten Dzień – Twój wymarzony ślub. 

Set design: Paulina Manterys

Agnieszka Grzeszczak budowała swoją karierę ponad 20 lat, aby dotrzeć do momentu, w którym może nazywać się specjalistką w dziedzinie barwy. Po drodze tworzyła wizerunek, współtworzyła strategie i doradzała firmom z branży fashion&beauty. Ukończyła UAL (Central St. Martin`s, London College of Fashion), czyli jedną z najbardziej prestiżowych szkół mody na świecie. 


Obecnie to kolorystka, psycholożka barwy, chromoterapeutka i numerolożka. Ekspertka ds. koloru w wizerunku. Twórczyni autorskich programów nauczania w dziedzinie barwy, a także pomysłodawczyni i producentka narzędzi do analizy kolorystycznej NSC©.

Agnieszka Grzeszczak
Agnieszka Grzeszczak

 

Kalendarz Radzka 2019/ Projekty palet kolorystycznych do ilustracji Eleny Ciupriny. 

W kalendarzu znalazły się również teksty o kolorach przygotowane przez Agnieszkę.

Od kilkunastu lat wykłada i szkoli z współczesnego podejścia do barwy w wizerunku, w tym analizy kolorystycznej dla stylistów i wizażystów. Doradza firmom w zakresie doboru barw podczas projektowania identyfikacji wizualnej oraz prowadzi konsultacje w zakresie planowania kolorystyki wnętrz dla projektantów i osób prywatnych.

Analiza kolorystyczna w FACE ART MAKE-UP SCHOOL

Podstawą pracy wizażysty jest umiejętność zaproponowania klientce makijażu podkreślającego jej urodę, współgrającego z rysami twarzy i prezentowanym typem kolorystycznym. Dzięki odpowiedniemu dobraniu gamy odcieni klientka może sama z powodzeniem zbudować kosmetyczkę dopasowaną do swoich potrzeb oraz tworzyć makijaże zharmonizowane z jej typem urody.

Agnieszka Grzeszczak

Kalendarz Radzka 2019/ Projekty palet kolorystycznych do ilustracji Eleny Ciupriny. 

W kalendarzu znalazły się również teksty o kolorach przygotowane przez Agnieszkę.

Analiza kolorystyczna to część obowiązkowa zajęć w FACE ART MAKE-UP SCHOOL. Roczna szkoła makijażu oraz intensywny trzymiesięczny kurs makijażu mają za zadanie przygotować studentki do wykonywania profesjonalnej pracy wizażysty. Podstawową umiejętnością jest więc dobranie makijażu i kolorów w nim użytych do typu urody klientki.

Studentki FACE ART MAKE-UP SCHOOL mogą ćwiczyć tę umiejętność w czasie zajęć malując profesjonalne modelki lub siebie nawzajem. 

Agnieszka Grzeszczak opowiada w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć o tym:

  • jak określać typ urody klientki,
  • jak dobierać skalę barw do konkretnego typu urody,
  • czego wystrzegać się przy tworzeniu analizy kolorystycznej.
Klientki indywidualne mogą skorzystać z oferty kursu makijażu indywidualnego, w czasie którego nie tylko określa się typ urody, ale też uczy się makijażu dopasowanego do swojej twarzy i stylu.

Agnieszka Grzeszczak - gdzie można spotkać ?

Agnieszka dzieli się swoimi pracami na profilu na Instagramie: @nonstopcolour.

szkoła wizażu kraków
kurs wizażu kraków
kurs makijażu kraków

Warto obserwować to, co pokazuje w postach i na stories, bo prezentuje tam najnowsze trendy oraz całe swoje doświadczenie. Poza zajęciami w szkole FACE ART MAKE-UP SCHOOL prowadzi kursy indywidualne dostosowując programy szkoleniowe do poziomu zaawansowania kursanta.

0 Shares